2011.03.29. 15:05
Bencze Józsefet az MSZP-kormány idején 2007-ben nevezték ki rendőrkapitánnyá.. Nevéhez fűződnek többek között a gyalázatos kordonállítások, illetve számtalan, a Magyar Gárda elleni intézkedés elrendelése. A legemlékezetesebb tette viszont az volt, amikor megpróbálta Pásztor Albert, miskolci rendőrkapitányt leváltani. Mint ismeretes Pásztor nevén nevezve a gyermeket kijelentette, a miskolci rablásokat cigányok követik el. Na, több sem kellett Benczének gyorsan leváltotta az igazat szólót. Az akkori igazságügyi és rendészeti miniszter Draskovics Tibor erkölcsi alapúnak nevezte Bencze döntését. Ezt követően viszont mindkettőjüknek leszegett fejjel kellett elkullogniuk, mivel a helyiek és a miskolci szocialisták is tiltakoztak a döntés miatt. Pásztor maradt, Bencze megbecsülése mélypontra zuhant. Bencze József, nyíltan a politikai megfélemlítéssel egyenértékű nyilatkozatot engedett meg magának az Európai Parlamenti választásokon, a Jobbik Magyarországért Mozgalom jelöltjeként induló Szima Judit ellen is.
A korábbi rendőrfőkapitány nevéhez köthető a futballszurkolók ellen irányuló, a demokráciát földbe tipró, intézkedési terv is.
A hab a tortán, hogy 2010. áprilisában hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen nyomozást rendelt el a Központi Nyomozó Főügyészség, a Bencze József országos rendőrfőkapitány ellen tett feljelentést követően. A feljelentő négy ponton kifogásolta Bencze József munkáját. Állítása szerint a főkapitány hivatali hatalmával visszaélve segített budapesti lakáshoz egy dandártábornokot. Élettársa rendőrségi üzemanyagkártyával használta Bencze József szolgálati autóját, és amikor azt összetörte, a rendőrségnek másfélmillió forintjába került a jármű megjavíttatása. Ugyancsak kifogásolta, hogy egy alezredes miért kap az illetményén felül külön szerződés alapján 20 millió forintot, továbbá, hogy miért kellett az Országos Rendőr-Főkapitányságnak kommunikációs feladatokra szerződést kötnie, ha van saját kommunikációs igazgatósága.
Gyöngyösi Márton, a Jobbik országgyűlési képviselője, az Országgyűlés Külügyi bizottságának alelnöke a barikad.hu-nak elmondta: nemrégiben derült fény, hogy a Külügyminisztérium állományában, még két évtizeddel a rendszerváltás után is hét szigorúan titkos állományú tiszt dolgozik. Ám úgy tűnik a tárca ezzel a kinevezéssel is bizonyítja, hogy a megújulás helyett tovább folytatja a kontraszelekcióra és a sötét politikai paktumokra utaló gyakorlatát. A Jobbik politikusa közölte, érthetetlen, hogy mi indokolja egy, a magyar rendőrség újkori történetének talán legsötétebb korszakában irányító rendőri vezető macedón nagyköveti kinevezését. Hozzátette: semmi sem igazolja jobban a magyar politikai elit összefonódását, minthogy a Gyurcsány-kormány kinevezte országos rendőrfőkapitány, efféle felkérést kap, az elszámoltatást és a valódi rendszerváltást hirdető Fidesz kormánytól.
” Ez még akkor is megdöbbentő, ha tudjuk, hogy a Külügyminisztériumot vezető Martonyi János egy évvel a rendszerváltás előtt lett az MSZMP tag, valamint a kommunista diktatúra privatizációért felelős minisztere.” – közölte a barikand.hu-val Jobbik külpolitikai kabinetvezetője.
Gyöngyösi Márton hangsúlyozta: ugyancsak fontos, bár az előbbi elvi szemponthoz képest elenyésző kérdés, hogy ez a kinevezés milyen fényt vet a magyar diplomáciai testületre. Ez a felkérés ugyanis azt sugallja, hogy bárkiből lehet diplomata, a külügyi pályát úgy mutatja be, mint a politikai elitet kiszolgálók elfekvő helyét. A Jobbik politikusa kijelentette, ez a hozzáállás sajnos a magyar külpolitika színvonalán is tükröződik.
S.SZ.